Ben kimim?

Fotoğrafım
Figen kendi halinde biri. Gezmeyi, yeni yerler gormeyi sever ama aliskanliklarindan vazgecmeyi sevmez. Burada o size neyi anlatmak isterse o var, okumak isterseniz cok sevinir ama istemezseniz uzulmez :-)

31 Temmuz 2011 Pazar

Yıllar sonra çalışma hayatına kısa bir ara...

14 yıla yakın bir süredir çalışıyorum. Bu süre boyunca hep birşeyler peşinde koştum, bir ara çalışmadım ama o zaman da okulum vardı, yine onun peşinde koşuyordum. Yani neredeyse hiç ara vermedim desem yeridir.

1 Ağustos'tan itibaren çalışma hayatıma yaklaşık 7 aylık bir mola veriyorum. Zorunlu bir mola ama molaya kat be kat değecek bir sebebi var. "Annelik"... Herşey yolunda giderse 1 ay kadar sonra anne olacağım.

Önümde heyecan, merak ve biraz da endişe dolu günler bekliyor beni. İnsan bu haldeyken tek düşündüğü şey sağlıkla bebeğini dünyaya getirmek oluyor. Allah'tan tek dileğim bu.

Bu 1 ay hem evimizi, hem de psikolojimi bebeğimize alıştırmak için bir hazırlık dönemi olacak. Sağlığım elverdikçe hem gezip tozup eksikleri tamamlayacağım, hem kendimi rahatlatmak için uğraşılar bulacağım, hem de bol bol kitap okuyup bebekli yaşama daha kolay adapte olmanın yollarını öğreneceğim.

Umarım bu dönemi keyifle geçirir ve bebek sonrası döneme kendime bol bol enerji depolamış olarak başlarım.

Yepyeni deneyimlerde görüşmek dileğiyle...

Hiç yorum yok: